تبلیغات
مطالب جالب و خواندنی - ۷ فایده خوراکی های سبز

مطالب جالب و خواندنیامکانات

آیا شما احساساتی هستید
WeirdTown Chat
۷ فایده خوراکی های سبز

khoraki sabz haftegy.ir  7 فایده خوراکی های سبز

شما ممکن است شنیده باشید  اغلب اوقات که مواد غذایی سالم  که ،  به رنگ سبز هستند بسیار مفیدند. اما آیا واقعا می دانیم دقیقا  چه منافعی دارند؟ این غذاها ی سبز که به ما کمک کند تا سالم بمانیم چه کارهایی میکنند؟ سبزیجات برگ دار سبز غنی از ویتامین ها و مواد معدنی  هستند که در شیوه های مختلف کمک می کند تا بدن ما  متعادل شوند . در اینجا ۷ دلیل این که چرا شما قطعا باید  تعداد زیادی از سبزی ها  را در رژیم غذایی خود داشته باشید.

۱- تقویت استخوان های شما

بسیاری از سبزیجات برگ سبز مانند اسفناج ، شاهی  و ….سرشار از ویتامین کا به میزان  بالا هستند. این  به تقویت استخوان و جلوگیری از بیماری هایی مانند ورم مفاصل  کمک میکند.

۲- بینایی خود را تیز کنید

سبزیهایی مانند اسفناج، کاهو   منبع بسیار خوبی از ویتامین A، لوتئین هستند. همه این اجزای  برای چشمان شما هستند. آنها  به انطباق بهترچشم کمک میکنند  تا  تغییرات نور و فیلتر  مضر نور با انرژی بالا به چشم آسیب نرساند.

۳- حفاظت از قلب

مطالعات اخیر نشان داد که  مصرف سبزیجات برگ دار سبز در رژیم غذایی فرد ، باعث کاهش خطر ابتلا به  سکته مغزی یا قلبی و عروقی  است . فیبر محلول ، سطح LDL، به عنوان کلسترول بد  را کاهش می دهد.

۴- پوست روشن

سبزیجات مانند کلم و کلم سبز دارای  آنتی اکسیدان  و همچنین ویتامین C، لوتئین  هستند . این برای حفظ مو و پوست  سالم کمک میکند.

۵- افزایش طول عمر مغز

مطالعات متعدد ثابت کرده اند که سبزی برگ دار تیره در برابر کاهش شناختی در پیری محافظت می کند. آنها  از سلول های مغز  و میتوکندری حفاظت میکند  وباعث  افزایش طول عمر  صحیح مغز ، کاهش خطر زوال عقل میشود.

۶- حذف سموم

سبزیجات منبع غنی از کلروفیل،  کمک می کند تا   مواد سمی از خون ما از بین برود. همچنین به  گردش خون مناسب کمک  میکند و  مانع صدمه رسیدن به  سلول می شود. کلروفیل نیز به عنوان رفع کننده بوی بد طبیعی است و بوی بد بدن و بوی بد دهان را کاهش می دهد.

۷- تعادل PH

بخشی از رژیم غذایی ما شامل گوشت ها و کربوهیدرات ها، است  که اسیدی  هستند. سبزیجات برگدار تعادل به مقدار PH خون ما کمک میکند، که لازم است  یک زندگی سالم داشته باشیم.

ادامه


نویسنده : امین عابدی

تاریخ ارسال مطلب: یکشنبه 12 آبان 1392

نظرات
[]

© 2014 All Rights Reserved
This Template is Created By IRLUXE
آمار

امروز :
دیروز :
این ماه: